В навечерието на 3-ти декември, международен ден на хората с увреждания, сдружение "Граждански инициативи- гр. Ловеч" отправя покана към съгражданите си и гостите на града, за посещение на театрална постановка „Приказка за чистотата и Дим Никотин“. Събитието се организира от сдружение „Граждански инициативи- гр. Ловеч“, с участието на потребители от „Център за социална рехабилитация и интеграция“- гр. Ловеч и „Защитено жилище“ за хора с психични разстройства, с подкрепата на Ловчанско читалище „Наука - 1870г.“.
Премиерата на постановката ще се състои на 02.12.2015г. от 17,00ч. в читалище „Наука- 1870г.“- гр. Ловеч.
През 1992 г. Генералната асамблея на ООН обявява 3 декември за международен ден на хората с увреждания и неговата цел е постоянно да мотивира политиците и институциите да предприемат по-ефективни действия, с които да се гарантира достъпът до общата архитектурна среда на хората с увреждания; достъпът до общообразователната система, до общия пазар на труда, до информация и до процесите на изработване и вземане на политически решения, които имат отношение към тях.
Предизвикателството на днешния ден е всички ние като общност да сложим ударението върху човека и неговата индивидуалност и лично достойнство, а не върху увреждането му, да работим за да създадем условия, при които хората с увреждания да имат същият индивидуален избор и контрол над живота си, както хората без увреждания.
